Hoppa direkt till innehållet
Till startsidan

Öppet hus 2021

Väkommen till ett digitalt öppet hus på Haganässkolan.

I år blir det ett annorlunda öppet hus. Vi kommer att presentera Haganässkolan i form av ett digitalt öppet hus den 21 januari. Presentationen är planerad att hållas mellan klockan 18:00-20:00. Man kan också i efterhand titta på kvällens öppet hus. Mer information om upplägget hittar ni nedan.

Kvällens program
18:00-20:00
- Rektorer hälsar välkomna och presentarer skolan och våra olika program.
- Programpresentation.
- Frågestund via e-post

Ni ansluter via länken nedan för att delta på vårt öppna hus.
Klicka här för att komma till livesändningenlänk till annan webbplats

Efter programpresentationen finns det möjlighet att ställa frågor via e-post till rektorer, elevhälsa och lärarna på de olika programmen. Nedan hittar ni e-post till lärarna.

- Barn- och fritidsprogrammet
mario.viscovi@almhult.se eller jessica.adamsson@almhult.se
- Bygg- och anläggningsprogrammet
mikael.lideberg-crona@almhult.se
- El- och energiprogrammet
johan.brafield@almhult.se
- Introduktionsprogrammet
josefin.sjoqvist@almhult.se eller gustav.forsberg@almhult.se
- Industritekniska programmet
lars.stoltz@almhult.se
- Samhällsvetenskapsprogrammet
anders.johansson@almhult.se
- Ekonomiprogrammet
sven-erik.jansson@almhult.se eller thorbjorn.karlsson@almhult.se
- Handels- och administrationsprogrammet
dan.thun@almhult.se eller birgittha.johansson@almhult.se
- International Baccalaureate Programme (IB) 
krista.baker@almhult.se eller etienne.stefansson@almhult.se
- Naturvetenskapsprogrammet
stefan.rosen@almhult.se
- Vård- och omsorgsprogrammet
madeleine.frost@almhult.se
- Teknikprogrammet
annica.wassby@almhult.se eller jakob.willborg@almhult.se
- Gymnasiesärskola
rosita.hansson@almhult.se och marianne.elgtberg@almhult.se

Rektorer
Safia Zairi Johansson
safia.zairi@almhult.se
Elisabeth Roos-Jonsson
elisabeth.roos-jonsson@almhult.se
Annika Bardh
annika.bardh@almhult.se
Krista Baker
krista.baker@almhult.se

Elevhälsan
Skolsköterska
Lena Pamic
lena.pamic@almhult.se eller suzanne.lavin@almhult.se

Kurator
Lena Jönsson
lena.jonsson@almhult.se 

Specialpedagoger
Emma Pettersson
emma.pettersson@almhult.se

Lien NguyenTran
lien.nguyen-tran@almhult.se

Studie- och yrkesvägledare
Stefan Green
stefan.green@almhult.se